193 DAYS TO GO!
Welcome to the 17th Annual Kentucky Science and Engineering Fair!

Our Mission

KY-SEF’s mission is to expand educational opportunities for all middle and high school students, and to enhance the visibility and importance of science and engineering in Kentucky by providing annual statewide competitions that support, encourage, and recognize student excellence in science and engineering research.

KY-SEF is affiliated with and its top winners attend the Intel® International Science and Engineering Fair®, the world’s largest international pre-college science competition, which annually provides a forum for more than 1,600 high school students from over 70 countries, regions, and territories to showcase their independent research and compete for more than $4 million in awards.

Ready to Get Down to Science

Use the top menu to register or login to STEM Wizard. Sign up as a student, judge or volunteer to get started. Our fair will be starting in a few months, and it's time to get started with your project!

Congratulations to the 2019 Fair Award Winners!

High School

Category Awards


Animal Sciences
3rd Place
Sid Lohano: What Kind of Plastic Can Mealworms Most Effectively Digest?
2nd Place
Catlyn simmons,Cathy Lau: Finding the Relationship between well-known Dog Food Brands and Canine Pancreatitis
1st Place
SAnna Turlington: The Effects of E-Liquid on the Regeneration of Planarians

Behavioral and Social Sciences
3rd Place
Camella Korner: An Ergonomic Approach on how the Handle Grip Span of a Handheld Tool affects the accuracy of the Work
2nd Place
Soleila Elliott Gonzalez: The Effect of Lying Behavior on Non-Verbal Communication
1st Place
Delaney Ballard: The Impact of Alzheimer's simulation on a Tennager's knowledge and comfort towards individuals living with Alzheimer's

Biochemistry
3rd Place
Mohammad Rashad: Inhibiting the Effects of Chronic Lymphocytic Lymphoma Using Ibrutinib and Mithramycin
2nd Place
Aysha Puzhakkaraillath: Exercise as a Model for the Development of High-Fat Diet Induced Alzheimer’s Treatment
1st Place
Kavya Koneru,Jack Boylan: An Innovative Method of Room Temperature Biospecimen Preservation via Tetramethyl Orthosilane (Sol-Gel) Encapsulation and Polyethylene Glycol Extraction

Biomedical and Health Sciences
3rd Place
Sanya Mehta,Aakash Mehta: In Vivo Analysis of the Influence of the Migration of Cosmetics on Ocular Discomfort and Tear Production
2nd Place
Aiden Jones: The Effect of Various Beverages on Teeth
1st Place
Megan Guan: Changes in the Bioavailability of Calcium Supplements During In Vitro Digestion

Biomedical Engineering
3rd Place
Ramy Khodeir: Virtual Colonoscopy: Engineering A Novel Algorithm for Improved Visualization of Colon Segmentation
2nd Place
Harshith Gontla: Delivery System of Probiotic Bacterial Strains to Combat G.Vaginalis
1st Place
Samuel Latz: What is a step and why does it matter? A comparison of step tracking devices

Cellular and Molecular Biology
3rd Place
Robi Bolli: Physiologic Oxygen Tension Enhances Proliferation, Resistance to Hypoxic Stress, and Telomerase Activity of Mouse Cardiac Mesenchymal Stem Cells
2nd Place
Subershan Wigna-Kumar: How Do Platelets Pack Their Granules: Cargo Profiles of Platelets Lacking Distinct Elements of Their Granule Biogenesis Pathway
1st Place
Margaret Blair: A novel role for angiogenesis during onset and progression of acute lymphoblastic leukemia

Chemistry
3rd Place
Vivian Pham: Examining the Sensitivity between Luminol and Bluestar Magnum on Varying Substrates
2nd Place
Molly Kleier: Direct Methanol Fuel Cell: Phase III
1st Place
Angus Maske: Gold-palladium bimetallic catalyst synthesis and testing towards oxidative lignin depolymerization

Computational Biology and Bioinformatics
3rd Place
Donya Vaez: Systematic Review of Somatic Mutations and Brain/Epilepsy Disorders
2nd Place
Bhavana Pavuluri: How Can the Regulation of Genes Prevalent in Various Cancers Be Analyzed to Show Commonalities?
1st Place
Sarvesh Babu: Classification of full EEGs (electroencephelograms) for biometrics and medical applications through machine learning and AI

Earth and Environmental Science
3rd Place
Brian Schwartz: Forest Fire Simulator Using Simple Cell Modeling is Superior to Formula-Based Wildfire Simulator
2nd Place
Arsonlove Abney: The Effect of Impervious Surfaces on Conductivity In Chenoweth Run
1st Place
Chinunim Onyiri: Factors That Influence Particulate Matter Concentrations in Select Select Across Louisville

Embedded Systems 4th Place
Nathaniel Zsedenyi: Designing and Constructing a Fuzz Guitar Pedal
3rd Place
Mason Steineker: Analyzing Hazardous Air Conditions Through an Embedded System
2nd Place
Nikhil Polepalli: The Development of a novel, low-cost photoplethysmographic device to diagnose abnormal heart rate
1st Place
Anna Morgan: Engineering an Automated Chloramine Testing Device

Energy: Chemical
2nd Place
Sahil Krishnani: The Effect of an Added Element to the Durability of a Lithium Ion Battery
1st Place
Sukitha Gunasena: Enhancement of electrical double layer capacitance in super-capacitors with pseudo capacitance

Energy: Physical
3rd Place
Hugh Skinker,Rohan Rauch: Experimentally Verifying a Theoretical Model for a High Voltage Amplifier
2nd Place
Seun Adekunle: Classifying electronic devices based on energy consumption data from a smart outlet.
1st Place
Varun Chandrashekhar: The Effect of Light Tracking and Tower Based Solar Energy Systems on Photovoltaic Energy Generation

Engineering Mechanics
3rd Place
Murari Srinivasan: Optimization of Wave Analysis Buoy with Piezoelectrics
2nd Place
William Ding: Using Additive Manufacturing to Produce Sound Absorbing Materials
1st Place
Rachel Spaulding: Solar Updraft Tower-Wind Turbine Hybrid: Maximizing Power Output through Vortex Shedding , Water Droplet Atomization and Arduino Servo Control Feedback Loop

Environmental Engineering
3rd Place
Bhavya Vyas: Measuring the Durability of Potential Edible Spoon Composition in Hot Water
2nd Place
Jonathan Lott,Kristian Bolden: Design and Testing of Ultraviolet Light System for Treatment of Fruits to Extend their Shelf-life as Compared to Biomass Derived Antioxidant
1st Place
Zachary Schneider: Pressure Assisted Cryogenic Carbon Dioxide Extraction

Materials Science
3rd Place
Elizabeth Gallagher: The Effect of Plasma Type on the Characteristics of Porous Carbon Recycled from Plastic Bottles
2nd Place
Luke Sills: Three-Dimensional Tomography Using Microscopy Image Stacks
1st Place
Eleanor Hummel,Jane Hu: Designing a Novel Water Purifier to Remove Pharmaceuticals from Tap Water

Mathematics
3rd Place
Rohan Ghiya: Predicting diabetes in patient data
2nd Place
Jason Wang: Expansion on Ancient Indian Diophantine Equations
1st Place
Shubh Gupta: A Reconceptualization of the Traveling Salesman Problem: A Study in the Optimizing of Hamiltonian Cycles

Microbiology
3rd Place
Sydney Sun: Prebiotic Inulin Modulates the Gut Microbiome, Enhances Metabolism, and Reduces Brain Inflammation in APOE4 Mice
2nd Place
Elaina Render: The Effects of Sugar Substitutes and Prebiotics on the Virulence of Gastrointestinal Bacteria
1st Place
Anne Liang: Effect of Grape Components on Periodontitis

Physics and Astronomy
3rd Place
Amina Ahmed: How Can We Freeze Water Faster?
2nd Place
Kevin Jing: Explosive Vaporization of Superheated Liquids
1st Place
Eli Carter: Simulating the effect of the amplitude of motion and magnetic field non-uniformities on the precision measurement of the muon anomalous frequency

Plant Sciences
3rd Place
Katrina Baniak: Preparation, Sequencing, and Bioinformatics of a Fungal Genome
2nd Place
Jennifer Shishmanian: A Study on the Germination and Growth of Glycine max Seeds When Exposed to Different Salinity Concentrations
1st Place
Christian Keller: The Impact of Altered Forms of the Transcription Factor AGAMOUS-Like 15 on Somatic Embryogenesis.

Robotics and Intelligent Machines 4th Place
Jackson Arnold: The Behavioral Patterns of Genetic Algorithms in Situations with No Dominant Strategies
3rd Place
Shireesh Kumar,Lokesh Nanthakumar,Naren Alluri: A Low-Cost Prosthetic Arm Controlled by Muscle Sensors
2nd Place
Angie Xiao: Social Media Mining for Drug Abuse: Automatic Monitoring of Potential Drug Abuse on Twitter via Machine Learning
1st Place
Pranav Senthilvel,Shreshth Srivastava: The Development of a Holistic System for Broad-Spectrum Crop Disease Diagnosis and Treatment

Systems Software
3rd Place
Evan Yang: Guardrail Detection using Google Street View Images
2nd Place
Karthik Jetty: Development of an end-to-end system using multiple preprocessing layers and a Convolutional Neural Network to diagnose cardiovascular disease
1st Place
David Vulakh: General Distributed Backtracking Framework for Solving Combinatorial Constraint Satisfaction Problems

Translational Medical Science
3rd Place
aaliyah fentress: right/left brain use
2nd Place
Rojin Shirwan: Curing Multiple Sclerosis: Changing the balance between good and evil
1st Place
Vaitheesh Jaganathan: Tender Coconut Water Inhibits the Growth of HepG2 Cancer Cells by Reversing 'Epithelial to Mesenchymal Transition' Process

Special Awards

Association for Women Geoscientists
Maara Ensmann : Geochronological Dating of Zircons to Better Understand the Southern Grenville Orogeny

Best of Fair - HS - Life - 1st
Anne Liang: Effect of Grape Components on Periodontitis

Best of Fair - HS - Life - 2nd
Kavya Koneru, Jack Boylan: An Innovative Method of Room Temperature Biospecimen Preservation via Tetramethyl Orthosilane (Sol-Gel) Encapsulation and Polyethylene Glycol Extraction

Best of Fair - HS - Life - 3rd
Sarvesh Babu: Classification of full EEGs (electroencephelograms) for biometrics and medical applications through machine learning and AI

Best of Fair - HS - Physical - 1st
Pranav Senthilvel, Shreshth Srivastava: The Development of a Holistic System for Broad-Spectrum Crop Disease Diagnosis and Treatment

Best of Fair - HS - Physical - 2nd
Anna Morgan: Engineering an Automated Chloramine Testing Device

Best of Fair - HS - Physical - 3rd
Rachel Spaulding: Solar Updraft Tower-Wind Turbine Hybrid: Maximizing Power Output through Vortex Shedding , Water Droplet Atomization and Arduino Servo Control Feedback Loop

Dr. Barbara Ramey Physical Sciences Award
Shireesh Kumar, Lokesh Nanthakumar, Naren Alluri: A Low-Cost Prosthetic Arm Controlled by Muscle Sensors

ISEF Finalists
Sarvesh Babu: Classification of full EEGs (electroencephelograms) for biometrics and medical applications through machine learning and AI
Kavya Koneru, Jack Boylan: An Innovative Method of Room Temperature Biospecimen Preservation via Tetramethyl Orthosilane (Sol-Gel) Encapsulation and Polyethylene Glycol Extraction
Anne Liang: Effect of Grape Components on Periodontitis
Anna Morgan: Engineering an Automated Chloramine Testing Device
Pranav Senthilvel, Shreshth Srivastava: The Development of a Holistic System for Broad-Spectrum Crop Disease Diagnosis and Treatment
Rachel Spaulding: Solar Updraft Tower-Wind Turbine Hybrid: Maximizing Power Output through Vortex Shedding , Water Droplet Atomization and Arduino Servo Control Feedback Loop

Amazon-Amazon Innovation Award - 1st place
Francisco Beltran : Characterization of Antibiotic Production by Colletotrichum Strains Causing Bitter Rot Disease of Apples

Amazon-Amazon Innovation Award - 2nd place
Demos Negash: Finding the most efficient novel material in solar cells using computational chemistry

Amazon-Amazon Innovation Award - 3rd place
Arsonlove Abney: The Effect of Impervious Surfaces on Conductivity In Chenoweth Run

American Meteorological Society-American Meteorological Society
Zachary Schneider: Pressure Assisted Cryogenic Carbon Dioxide Extraction

American Psychological Association-American Psychological Association Award
Aamya Vohra:
Comparing and Correlating Vexation with Testosterone Levels

ASM-ASM Material Education Foundation
Elizabeth Gallagher: The Effect of Plasma Type on the Characteristics of Porous Carbon Recycled from Plastic Bottles

Intel-Intel Excellence in Computer Science Award
Pranav Senthilvel, Shreshth Srivastava: The Development of a Holistic System for Broad-Spectrum Crop Disease Diagnosis and Treatment

Mu Alpha Theta Mathematics Honor Society-Mu Alpha Theta Mathematics Award
Raymond Suo: Surface Reconstruction Based on a Novel Bezier Surface and Delaunay Triangulation Algorithm for the Development of a 3D Modeling Applicationv

NASA-NASA Earth System Science Award
Lea Mitchell: Longitudinal Study of Water Quality in Jennings Creek, Bowling Green, Kentucky: Urbanization Impacts on Karst Groundwater

NOAA-Taking the Pulse of the Planet Award
Murari Srinivasan: Optimization of Wave Analysis Buoy with Piezoelectrics

Office of Naval Research-Navy/Marine Corp Excellence in Research Award
Sarvesh Babu: Classification of full EEGs (electroencephelograms) for biometrics and medical applications through machine learning and AI
Sukitha Gunasena: Enhancement of electrical double layer capacitance in super-capacitors with pseudo capacitance
Bhavya Vyas: Measuring the Durability of Potential Edible Spoon Composition in Hot Water

Ricoh Americas Corporation-Ricoh Sustainable Development Award
Zachary Schneider: Pressure Assisted Cryogenic Carbon Dioxide Extraction

Society for In Vitro Biology
Sydney Sun : Prebiotic Inulin Modulates the Gut Microbiome, Enhances Metabolism, and Reduces Brain Inflammation in APOE4 Mice

United States Air Force-U.S Air Force Award
Camella Korner: An Ergonomic Approach on how the Handle Grip Span of a Handheld Tool affects the accuracy of the Work
Sahil Krishnani: The Effect of an Added Element to the Durability of a Lithium Ion Battery

US Army-US Army Award
Rithik Reddy, Abdullah Ateyeh: Finding the Most Influential Factors Which Control the Healing of Chronic Wounds
Luke Sills : Three-Dimensional Tomography Using Microscopy Image Stacks
Murari Srinivasan: Optimization of Wave Analysis Buoy with Piezoelectrics
Rishi Vinukonda: "Smart Window"
Angie Xiao : Social Media Mining for Drug Abuse: Automatic Monitoring of Potential Drug Abuse on Twitter via Machine Learning

Water Environment Federation-Stockholm Junior Water Prize
Arsonlove Abney: The Effect of Impervious Surfaces on Conductivity In Chenoweth Run
Eleanor Hummel, Jane Hu: Designing a Novel Water Purifier to Remove Pharmaceuticals from Tap Water

Yale Science & Engineering Association-Yale Science & Engineering Association
Pranav Senthilvel, Shreshth Srivastava: The Development of a Holistic System for Broad-Spectrum Crop Disease Diagnosis and Treatment

-------------------------------------------

MIddle School

Category Awards


Animal Sciences
3rd Place
Georgia Armstrong: Microfibers Impact Mussel Filtration Rates
2nd Place
Faisal Syed: The Effect of Different Diets on Drosophila melanogaster Development and Daily Activity
1st Place
Ella Diehl: Exploring Noise Pollution Stress in Pollinators

Behavioral and Social Sciences
3rd Place
Kate Gallenstein: Dcedocnig Srcabmled Mssegaes
2nd Place
Ella Rekapally: A Study On the Effects of Hands On Learning
1st Place
Ella Spriggs-Dial: How Does Trauma Impact Emotional Recognition

Biochemistry
3rd Place
Kiran Koul: The Effect of Rennet Mediated Coagulation On Acid Based Milk Curdling
2nd Place
Mia Napier: Indigestion Suggestion
1st Place
Margaret Beatty: Does Commercial Pesticide Use Impact Trypsin Activity

Biomedical and Health Sciences
2nd Place
Chloe Nunn: Exploring the Effects of Circadian Rhythms and Wound Healing
1st Place
Ayushi Sen: The Garlic Compound DATS mitigates Cellular Inflammation in Diabetic Conditions

Biomedical Engineering
2nd Place
John Baldwin: Weight Shifting Bed For Bed Sore Prevention
1st Place
Noor ismail,Maryam alsaadi: The Effect Of The Dark and Light On the Brain While Sleeping At Night

Cellular and Molecular Biology
3rd Place
Bridget Yun: DNA- Can We Find it When it's Gone Bad?
2nd Place
Avery Ramsey: Impact of Car Emissions and Electromagnetic Radiation on Stem Cell Behavior
1st Place
Katie Quinn: Exploring the Impact of Atrazine on Childhood Learning

Chemistry
3rd Place
Maxwell Holtgrave: Exploring the Effect of Heat on Omega-3 Fish Oils
2nd Place
Vedika Venkataramanan, Neha Visvanathan: ABC Type Fire Extinguisher Powder
1st Place
Justice Rueff: Batteries

Computational Biology and Bioinformatics
3rd Place
Ishani Tarkar: Using Machine Learning to Accurately Diagnose Melanoma
2nd Place
Michael Schoenbachler: Differential RNA expression in injured murine neurons
1st Place
Vedha Balamurugan: A new trend of type 2 diabetes in children: Genetic factors and improved treatment options

Earth and Environmental Science
3rd Place
Gavin Frakes: Bioplastics: Which Food Item Makes the Most Resistant Plastic
2nd Place
Anirudh Srinivasan: How nanotechnology can help clean up oil spills
1st Place
Varshini Loganathan: Bio Desalination

Embedded Systems
3rd Place
Myla Drake: The Walking Wand
2nd Place
Henry Murr: Noninvasive Drug Testing via Raspberry Pi
1st Place
Shraman Kar: Foodle: An IoT and AI based integrated system and app to help reduce Food Waste, Food Insecurity and Protect Environment

Energy: Chemical
3rd Place
Raleigh Winton Winton: Ethanol vs. Gasoline
2nd Place
Ian Griffin: its Not Easy Being Green
1st Place
Fiona Gallagher: Use of Leaf Litter for the Production of Ethanol

Energy: Physical
3rd Place
Jenna Johnson: Comparing Thermal Insulation
2nd Place
Luise Wendroth: What is the effect of the angle of windmill blades on the power output?
1st Place
Jilly Choi: Harnessing the power of wind

Engineering Mechanics
3rd Place
Anirudh Iyengar: Which Wood is the best for a baseball bat?
2nd Place
Theodore Swank: What is the effect of model rocketry cone design on the amount of drag produced?
1st Place
Kiera Fehr: Droned Out!

Environmental Engineering
3rd Place
Allison Laws: Erosion: A Muddy Mess
2nd Place
Aakanksha Shewale,Ellie Avery: The Urban Heat Island Effect
1st Place
Lilia Biagi: Electric Field Remediation of Microfiber Pollution

Materials Science
3rd Place
Shreya Nanda: How to Extend the Life of Wood Using Sustainable Materials
2nd Place
Isaac Stroud: Creating Novel Fire Retardants
1st Place
Oliver Carmack: Creating Photocatalyst Bioplastics

Mathematics
3rd Place
Maia Kuehne-Seeber: Fractal Faults And Seismic Loading
2nd Place
Raima Dutt: Probability In Games -- An Illustration
1st Place
Justin Huang: Which tool is the best to predict the stock market?

Microbiology
3rd Place
Sarah Kwasny: The Effects of PET Plastics on the Gut Microbiome
2nd Place
Lucy Teng: The Good, The Bad, The Yogurt: Can lactobacillus of yogurt survive in stomach acid?
1st Place
Mary Ballantine: Automotive Exhaust: A Selective Environment for Bacteria

Physics and Astronomy
3rd Place
Madison Hudson: The Winning Part of the Game
2nd Place
Shreyas Ghare: To analyze the effect of variable voltage on temperature difference with respect to time
1st Place
Teklu Hemme: Acoustic Levitation

Plant Sciences
3rd Place
Jadyn Balsamo: Exploring the Cognitive Capabilities of Plants
2nd Place
Kathleen Bauer: Illuminating Growth
1st Place
Mattie Diehl: Preventing Honeysuckle Invasion Using Kentucky Native Allelopathic Plants

Robotics and Intelligent Machines
2nd Place
Saveer Jain: Self-Operating Robotic Mop
1st Place
Michelle Ee: Is a modern chatbot framework capable of correctly and efficiently diagnosing an illness?

Systems Software
3rd Place
Evan Zhou,Gopalaniruddh Tadinada: What effect can Virtual Reality have in Education?
2nd Place
Jason Millard: Helping Hand: An App Connecting Households to the Homeless
1st Place
KBrent Merrigan: MedNotify

Translational Medical Science
3rd Place
Savannah Townsley: What a Pain!
2nd Place
Nico Sanchez: Exploring Effects of HDPE Leachate on Health
1st Place
Emerson Wyatt: Sanguinaria Canadensis: a Novel Cancer Treatment?

Special Awards

Best of Fair - MS - Life - 1st
Faisal Syed: The Effect of Different Diets on Drosophila melanogaster Development and Daily Activity

Best of Fair - MS - Life - 2nd
Emerson Wyatt: Sanguinaria Canadensis: a Novel Cancer Treatment?

Best of Fair - MS - Life - 3rd
Katie Quinn: Exploring the Impact of Atrazine on Childhood Learning

Best of Fair - MS - Physical - 1st
Teklu Hemme: Acoustic Levitation

Best of Fair - MS - Physical - 2nd
Kiera Fehr: Droned Out!

Best of Fair - MS - Physical - 3rd
Shraman Kar: Foodle: An IoT and AI based integrated system and app to help reduce Food Waste, Food Insecurity and Protect Environment

Broadcom MASTERS
John Baldwin: Weight Shifting Bed For Bed Sore Prevention
Kathleen Bauer: Illuminating Growth
Oliver Carmack: Creating Photocatalyst Bioplastics
Jilly Choi: Harnessing the power of wind
Michelle Ee: Is a modern chatbot framework capable of correctly and efficiently diagnosing an illness?
Gavin Frakes: Bioplastics: Which Food Item Makes the Most Resistant Plastic
Fiona Gallagher: Use of Leaf Litter for the Production of Ethanol
Justin Huang: Which tool is the best to predict the stock market?
Jason Millard: Helping Hand: An App Connecting Households to the Homeless
Chloe Nunn: Exploring the Effects of Circadian Rhythms and Wound Healing
Avery Ramsey: Impact of Car Emissions and Electromagnetic Radiation on Stem Cell Behavior
Michael Schoenbachler: Differential RNA expression in injured murine neurons
Ella Spriggs-Dial: How Does Trauma Impact Emotional Recognition
Theodore Swank: What is the effect of model rocketry cone design on the amount of drag produced?
Emerson Wyatt: Sanguinaria Canadensis: a Novel Cancer Treatment?

Amazon-Amazon Innovation Award - 1st place
Todd Prater: EMP: The Need for Protection

Amazon-Amazon Innovation Award - 2nd place
Jacob Lilly: On Guard! The Battle Against Bacteria

American Institute of Prof. Geologists
Maia Kuehne-Seeber: Fractal Faults And Seismic Loading

Association for Women Geosciences
Maia Kuehne-Seeber: Fractal Faults And Seismic Loading

Dr. Robert Creek-Dr. Robert Creek Life Sciences Award
Andrew Grace: Step Counters 2: Which Company has Improved the Most?

Office of Naval Research-Navy/Marine Corp Excellence in Research Award
Mattie Diehl: Preventing Honeysuckle Invasion Using Kentucky Native Allelopathic Plants
Brent Merrigan: MedNotify
Nico Sanchez: Exploring Effects of HDPE Leachate on Health

The Lemelson Foundation-Lemelson Early Inventor Prize
Jason Millard: Helping Hand: An App Connecting Households to the Homeless

U.S. Metric Association-U.S. Metric Association Award
Luise Wendroth: What is the effect of the angle of windmill blades on the power output?

United States Air Force-U.S Air Force Award - Grades 6 - 8
Micah Steineker, Peter Kurto: Military Workload Robot

Sponsorship

The Kentucky Science & Engineering Fair would like to thank the following companies and organizations for their tireless support.
With their commitment, students have an opportunity to share ideas, showcase cutting-edge projects,
and compete annually for awards and scholarships.

If you would like to become a sponsor of the Kentucky Science & Engineering Fair
please contact Mr. Bob Baar for more information.

For technical questions and support, please contact your event administrator